Akupunktura u lékařů v centrech léčby bolesti

Akupunktura je uznaná léčebná metoda. Lékaři absolvují kurz v IPVZ a mohou ji aplikovat. Kde je najdete? Jednak na stránkách www.akupunktura.cz, v seznamu odborné České lékařské akupunkturistické společnosti (ČLAS ČLS JEP), a jednak v garantovaných centrech léčby bolesti. To jsou pracoviště, která se starají o převážně chronické pacienty (ambulance, oddělení, klinika). Jejich činnost je garantována odborníky – algeziology. Působí v rámci Společnosti pro studium a léčbu bolesti (SSLB ČLS JEP / www.sslb.cz). Do spektra multidisciplinární péče spadají další specializace ze strany atestovaných lékařů. Chronickou bolest řeší totiž pacienti mnoha diagnóz.

Dostatek relevantních informací, návod, jak při dlouhodobé bolesti postupovat a další rady najdete v neperiodické publikaci DIAGNÓZA: Bolest, kterou odborní lékaři-algeziologové mají na svých pracovištích. Připravila ji Pacientská organizace pro léčbu bolesti, z. s. s garancí odborníků SSLB. Více informaci hledejte na www.pobolest.cz, napište přímo na info@pobolest.cz. Pro členy, kteří se zaregistrují, bude publikace ke stažení.

Řešíte dlouhodobou bolest? Akupunktura může pomoci i při diagnostikovaných onemocněních s konzervativní léčbou západní medicínou. Osvědčená je nejen při léčbě bolesti. Pomáhá u dermatologických onemocnění, po chirurgických zákrocích (hojení operačních ran, jizev a pod.), snižuje externality onkologické léčby.

Praktický lékař by vás měl nasměrovat k algeziologovi a ten může zvážit doplnění metodami TCM. Akupunkturisté, aplikující invazívní metodou jehličky (vpich), by měli být lékaři s oprávněním působit v ČR a odpovídajícím vzděláním (certifikát IPVZ). Proto doporučujeme hledat v seznamech ČLAS, SSLB a případně dalších, experty. kteří za svou práci plně ručí. Ti mohou být pro výkon praxe ochráněni pojištěním v rámci národního systému. Především jsou však lékaři. Doplnění akupunktury dalším metodami TCM lze jen doporučit. Není ale ideální zkoušet samoléčbu, dát na rady jen povrchně znalých neprofesionálů nebo zkoušet cokoli, jen aby to pomohlo. Zdroje informací a kvalifikované pomoci hledejte www.sslb.cz nebo www.pobolest.cz (pošlete mail na info@pobolest.cz). Více o algeziologii a jejích metodách či osobnostech najdete také na www.hospitalin.cz.

Co vám může pomoci? Poradíme!

EUROCENTER TCM Praha vám zprostředkuje konzultace s českými i zahraničními odborníky. Lékaři doplňují standardní léčbu akupunkturou i metodami čínské tradiční medicíny na celém světě. Účastněte se výměny zkušeností, přinášení nových úhlů pohledu a postupů. Zaregistrujte se již na únor – kromě českých a vám již dobře známých praktiků budou u nás na misi noví terapeuti z USA, Kanady a dalších zemi. Těšte se, brzy napíšeme víc! Nebo pro informaci a registraci volejte

773238008

nebo pište na

info@acupunctureprague.com!

EUROCENTER TCM Prague will arrange consultations with Czech and foreign experts. Doctors complement the standard treatment with acupuncture and methods of Chinese traditional medicine all over the world. Take part in the exchange of experience, bringing new points of view and procedures. Register now for February – in addition to Czech and well-known practitioners, we will new therapist from USA and Canada on a mission. Stay tuned, we will write more soon! Or call 773238008 for information and registration!

EUROCENTER TCM Praha

Volejte nebo pište na 773238008 Share Care Center (CSP), 773238008 nebo info@acupunctureprague.com

Zajímají vás akupunkturisté z jiných kontinentů? Sledujte nás!

SAMI REID COONEY se ráda vrací a pokračuje v péči a konzultacích s klienty. Její druhá mise byla ještě úspěšnější. Setkání s dalšími absolventy Pacific Rim College (Victoria, Canada) a Pacific College New York (Chicago, San Diego) vás příjemně překvapí. Akupunktura žije 🙂 jako normální obor sdílené medicíny na všech kontinentech. Sami u nás působila v lednu a květnu, brzy přijede opět.

Contact us: info@acupunctureprague.com

We will try to manage help for you.

Are you interested in acupuncturists from other continents? Follow us!

SAMI REID COONEY loves to return and continue her care and consultations with clients. Her second mission was even more successful. You will be pleasantly surprised to meet other graduates of Pacific Rim College (Victoria, Canada) and Pacific College New York (Chicago, San Diego). Acupuncture is alive 🙂 as a normal branch of shared medicine on all continents. Sami was with us in January and May and will be coming again soon.

Video s pozdravem najdete také na Instagramu https://www.instagram.com/p/Cr7bqt6I97T/

We miss you Belmarie :)!

Dr. BELMARIE MILLAN, NEW YORK, PACIFIC COLLEGE, nyní v Praze (EDIT: už odjela a těší se zpátky! Praha a její obyvatelé, expati i turisté v ní zanechali trvalý a nesmazatelný zážitek. Krásný!)

Pondělí 17. dubna Dr. Belmarie Millan, DACM, LAc, absolventka Pacific College NY! Objednejte se na konzultaci prostřednictvím kontaktu, který už znáte: 773238008 nebo mail recepce@tcm21.cz.

Storno poplatky? Zatím ne, ale… je to na Vás! :)

Máme stovky klientů, hlásících se na konzultace, díky kterým pomáháme léčit. Většinou najdeme obratem vhodný termín, koordinující cestu, čekání i možnost relaxace. Je to pro nás radost, že přichází další člověk, který ví, že najde u nás radu.

Uděláme pro každého maximum a vycházíme vstříc, ale máme prosbu. Domluvený termín platí – berme to obě strany jako fakt. Pokud nečekaně musíte návštěvu přesunout, dejte nám to prosím vědět aspoň formou SMS CO NEJDŘÍVE!!!

Jsme rádi, že jsme se potkali a těší nás opakované návštěvy. Věříme ale, že chápete, že každý interval návštěvy nás stojí náklady na terapeuta, nájem i byliny. Nechceme (a zatím jsme nezavedli) storno poplatky, běžné i u masérů. Věříme v ohleduplnost, zdvořilost a vzájemné pochopení.

Díky a nebojte se zavolat 773238008!

Další přednáška Sami Reid Cooney

EUROCENTER TCM – Centrum sdílené péče pořádá další přednášku kanadské terapeutky Sami Reid Cooney (více v předchozích článcích a na FB). Symbolicky pojmenovaný Dům RADOST může přinést radost i vám. Najdete možná cestu z problémů, které mohou znepříjemňovat život i jen v detailu nebo pocit. A taky mohou nastavit cíl, který onu symbolickou radost změní ve skutečný stav. Objednejte se na 773238008 nebo recepce@tcm21.cz! (Nám. Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3).

Sami Reid Cooney: Zítra v Městské knihovně!

Naše nová terapeutka Sami Reid Cooney bude hostem populárního pořadu Ing. Jiřího Černáka, lektora FENG REN SHUI. V pondělí 16. 1. 2023 v 19.00 v Malém sále Městské knihovny v Praze! Jejich 15 minut si nenechte ujít! A připojujeme pozvánku do CSP – EUROCENTER TCM Praha, Nám. W. Churchilla 1800/2, Praha 3. Konzultace, doplnění diagnózy, podpora péče standardní medicínou. Objednejte se na 773238008 nebo napište na mail recepce@tcm21.cz!

Doktor Viktor pomáhá!

Dr. Viktor Kryštůfek vystudoval akupunkturu v USA (Pacific College v San Diegu), má vlastní praxi na Páté Avenue (Manhattan) a teď i čas na vás. Jen pár dnů! Zase se vrátí, ale ještě stihnete první setkání. Stojí za to! Objednejte se na 773238008 nebo recepce@tcm21.cz a pak se jenom těšte! Pomáháme léčit.

Spokojená pacientka – budete se taky usmívat. Klid, profesionalita, empatie v Centru sdílené péče.

CENTRUM SDÍLENÉ PÉČE

EUROCENTER TCM Praha
EUROCENTER TCM Praha – partner projektu CSP

Konzultace a metody TCM:

 • stimulace akupunkturních bodů (akupunktura-poradenství)
 • masáže, tuina, reflexní terapie
 • akupresura
 • bylinné kapsle
 • cvičení

Poradenství v oblasti řešení bolesti, IVF, beauty, psychosomatických problémů, postcovidové a další péče

Consultation and TCM methods:
– Stimulation of acupuncture points (acupuncture-counseling)
– massage, tuina, reflexology
– acupressure
– herbal capsules
– exercises
Counselling for pain management, IVF, beauty, psychosomatic problems, post-covid and other care (ENGLISH SPEAKING/Therapist NATIVE)

Sami Reid Cooney (CANADA) – Acu Mission in Prague

OBJEDNÁVEJTE SE!

Naše mezinárodní CENTRUM SDÍLENÉ PÉČE stále přijímá žádosti o konzultace pro. nové klienty. Dáme Vám vědět, pomáháme léčit!

VÍCE NEŽ 800 SPOKOJENÝCH KLIENTŮ UŽ VYUŽILO RADY A KONZULTACE ŠPIČKOVÝCH ODBORNÍKŮ, KTEŘÍ JE PŘIJALI V NAŠEM CENTRU!


Objednávat se můžete průběžně, kdykoli nebo ihned, termín domluvíme, v případě potřeby zprostředkujeme přijetí u praktického nebo odborného lékaře.

Volejte 773 238 008!

https://www.hospitalin.cz/rozhovory/viktor-krystufek-doktor-z-pate-avenue-6007.html

https://www.facebook.com/tcmrevue

Andrej Kazantsev

Potřebujete poradit s léčbou Vašich problémů, potvrdit názor nebo zjistit druhý, posoudit další možnosti, které Vám v rámci standardní péče nikdo nenabídl? Zajistíme Vám vyšetření u odborných lékařů, akreditovaných k poskytování akupunktury. Doplníme akupresurou, masážemi včetně tuina, bylinkami u nás registrovanými a dovezenými přímo od výrobce.

Jaro s námi rozkvete, bylinky a naše pomoc vaší léčbě tělu prospěje. Stovky našich klientů vědí, že sdílená péče východní a západní medicíny funguje! A se k nám mohou kdykoli vrátit.

POMÁHÁME LÉČIT!

Rebecca Elexis Vomáčková přijela přes půl zeměkoule a je naší hlavní terapeutkou. Vystudovala akupunkturu a další metody TCM v Sydney a má více než deset let praxe. Vzala si za manžela českého chlapce a spolu mají chlapečka česko-australského. Žijí v Praze a Rebecca je skvělá akupunkturistka!

EDIT: Zatím se vrátila do Austrálie a sledujte ji na sítích. Love Acupuncture! 🙂 (love_acupuncture_healing) (linktr.ee/loveacupuncturesydney)

https://www.hospitalin.cz/rozhovory/rebecca-elexis-vomackova-v-australii-je-tcm-povazovana-za-vyznamnou-soucast-lekarske-pece-5432.html

Rebecca Elexis Vomáčková vystudovala akupunkturu a další metody TCM v Sydney (Austrálie) a bude u nás dlouhodobě působit. Volejte 773238008 nebo pište na recepce@tcm21.cz!

_____________________________________

PŘÍBĚH AKUPUNKTURY POKRAČUJE:


Kromě denní služby a péče o naše klienty pokračujeme v příběhu akupunktury a TCM v Česku i ve světě. Dozvíte se o centrech TCM v Evropě i ve světě a vybrané terapeuty potkáte u nás.

Díky našim aktivitám, médiím a mnohaletým kontaktům můžeme představovat české veřejnosti lékaře, praktiky a specialisty, kteří ovládají „umění léčit“ i prostřednictvím akupunktury, bylin a dalších metod TCM. Propagujeme sdílení znalostí a péče. Jsou na vysoké úrovni v zahraničí, nejen v Číně. Tam působí renomovaní profesoři a vědci, spolupracují s WHO, ISO a dalšími organizacemi. My se snažíme zprostředkovat výměnu informací, pobytů a zkušeností. Současně vytváříme podmínky, aby zahraniční odborníci mohli dostatečně dlouhý čas působit u nás. Přímé předávání zkušeností je přínosné jak pro pacienty, tak i pro české lékaře, kteří se akupunkturou zabývají. Těšte se na další reprezentanty škol akupunktury a TCM ze všech kontinentů!

____________________________________

FYZIOTERAPIE A ŽENSKÁ PÉČE

Fyzioterapii a ženskou péči u nás zajišťuje Mgr. Alžběta Motlová. Její klienty s důvěrou přijímají rady i metody, kterými jim pomáhá najít řešení mnoha problémů. Citlivost, intimita setkávání a profesionalita naplňují prostor sdílení, kam mohou klientky po poradě přidat i akupunkturu, masáže nebo bylinky.

_______________________________________

AKUPUNKTURA A LÉKAŘSKÉ PÉČE

MUDr. Martina Kykalová je lékařka a akupunkturistka. Zkušená v mnohem širší praxi, než je standardní lékařská péče. Také se více zaměřuje na pomoc ženám. Provede je i jógou a dalšími metodami, které pomohou objevit cestu k sobě.

_______________________________________

MASÁŽE PROFESIONÁLNÍ A KREATIVNÍ

Novým spolupracovníkem je zkušený masér Andrej Kazantsev. Původem je z Ukrajiny , ale víc než dvacet let v Česku, a hlavně velké soustředění na profesi, kterou naplno dělá, stvořilo kreativního profesionála. Kde jinde tedy může být, než u nás?

Andrej Kazantsev jako zkušený masér má velmi individuální přístup ke každému klientovi. Umí vytvořit prostředí i stav, kdy přijímáte jeho péči s velkou vnímavostí, a hlavně efektem. Studoval řadu kurzů a osvojil si účinné techniky, které komplexně u nás zvládá málokdo.

HISTORIE MATKA VĚDĚNÍ

Jak mnozí víte nejen z našich osobních setkání, navazujeme symbolicky na odkaz jednoho z našich prvních lékařů-akupunkturistů, MUDr. Jaroslava Hovorky. Dokonce k nám ještě hlásí jeho pacienti, přestože ty první měl již počátkem šedesátých let. Určitě jsou mezi nimi jejich děti, protože pomáhat otěhotnění stimulací akupunkturních bodů dokázal už tenkrát s velkým úspěchem. Vtipně říkával, že on má nejvíc dětí na světě! Díky akupunktuře a jeho znalostem přišly na svět stovky dětí, které by se jinak nenarodily. Léčil také řadu významných osobností, mj. Jana Wericha. Z jejich nočních terapeutických setkávání na Kampě vznikla kniha Pavilon polozapomenutých snů a Balada z domu V+W, jakož i díky dalším inspiracím knihy další.

CO JE V NABÍDCE:

Diagnóza

Společné určení zdravotních problémů ve spolupráci špičkového lékaře-profesionála TCM z přední čínské nemocnice a vyšetření českým praktickým nebo odborným lékařem

Metody TCM 

Akupunktura, akupresura – odborná stimulace akupresurních bodů podle nejnovějších vědeckých poznatků i historické zkušenosti

Herbální medicína – registrované bylinné produkty, individuálně podávané podle diagnózy

Moxování/baňkování – odborná aplikace vonných požehovacích směsí nebo podtlakových baněk 

Dietetická úprava – doporučení změny nebo doplnění stravy, rozvrhu jídla a dalších postupů pro odstranění obtíží a podporu léčby

Masáže – speciální zdravotní čínské masáže tuina, standardní relaxační péče, nebo akutní aplikace navazující na provedenou léčbu

Informace a objednávky na recepce@tcm21.cz a mobil 773 238 008

Pomáháme léčit!

 • prevence i projevy post covid syndromu
 • psychosomatické stavy, psychický útlum a depresívní stavy
 • bolesti hlavy
 • migrénu
 • problémy s otěhotněním ve spolupráci s odbornými lékaři a centry IVF
 • beauty acupuncture
Rozhovor s Rebeccou si přečtete v magazínu HOSPITALin!

https://www.hospitalin.cz/rozhovory/rebecca-elexis-vomackova-v-australii-je-tcm-povazovana-za-vyznamnou-soucast-lekarske-pece-5432.html

Další rozhovory a články o TCM v Evropě, ve světě i v Česku najdete na www.tcmrevue.cz, www.tcmworld.eu a www.hospitalin.cz. Můžete se přidat i do naší velké a rostoucí skupiny na https://www.facebook.com/groups/347157669246787

Čtěte a sdílejte :)!

NEW: https://www.tcmrevue.cz/mudr-martina-kykalova-akupunktura-nastroj-ktery-neoddeluje-telo-a-dusi/