Akupunktura u lékařů v centrech léčby bolesti

Akupunktura je uznaná léčebná metoda. Lékaři absolvují kurz v IPVZ a mohou ji aplikovat. Kde je najdete? Jednak na stránkách www.akupunktura.cz, v seznamu odborné České lékařské akupunkturistické společnosti (ČLAS ČLS JEP), a jednak v garantovaných centrech léčby bolesti. To jsou pracoviště, která se starají o převážně chronické pacienty (ambulance, oddělení, klinika). Jejich činnost je garantována odborníky – algeziology. Působí v rámci Společnosti pro studium a léčbu bolesti (SSLB ČLS JEP / www.sslb.cz). Do spektra multidisciplinární péče spadají další specializace ze strany atestovaných lékařů. Chronickou bolest řeší totiž pacienti mnoha diagnóz.

Dostatek relevantních informací, návod, jak při dlouhodobé bolesti postupovat a další rady najdete v neperiodické publikaci DIAGNÓZA: Bolest, kterou odborní lékaři-algeziologové mají na svých pracovištích. Připravila ji Pacientská organizace pro léčbu bolesti, z. s. s garancí odborníků SSLB. Více informaci hledejte na www.pobolest.cz, napište přímo na info@pobolest.cz. Pro členy, kteří se zaregistrují, bude publikace ke stažení.

Řešíte dlouhodobou bolest? Akupunktura může pomoci i při diagnostikovaných onemocněních s konzervativní léčbou západní medicínou. Osvědčená je nejen při léčbě bolesti. Pomáhá u dermatologických onemocnění, po chirurgických zákrocích (hojení operačních ran, jizev a pod.), snižuje externality onkologické léčby.

Praktický lékař by vás měl nasměrovat k algeziologovi a ten může zvážit doplnění metodami TCM. Akupunkturisté, aplikující invazívní metodou jehličky (vpich), by měli být lékaři s oprávněním působit v ČR a odpovídajícím vzděláním (certifikát IPVZ). Proto doporučujeme hledat v seznamech ČLAS, SSLB a případně dalších, experty. kteří za svou práci plně ručí. Ti mohou být pro výkon praxe ochráněni pojištěním v rámci národního systému. Především jsou však lékaři. Doplnění akupunktury dalším metodami TCM lze jen doporučit. Není ale ideální zkoušet samoléčbu, dát na rady jen povrchně znalých neprofesionálů nebo zkoušet cokoli, jen aby to pomohlo. Zdroje informací a kvalifikované pomoci hledejte www.sslb.cz nebo www.pobolest.cz (pošlete mail na info@pobolest.cz). Více o algeziologii a jejích metodách či osobnostech najdete také na www.hospitalin.cz.

Storno poplatky? Zatím ne, ale… je to na Vás! :)

Máme stovky klientů, hlásících se na konzultace, díky kterým pomáháme léčit. Většinou najdeme obratem vhodný termín, koordinující cestu, čekání i možnost relaxace. Je to pro nás radost, že přichází další člověk, který ví, že najde u nás radu.

Uděláme pro každého maximum a vycházíme vstříc, ale máme prosbu. Domluvený termín platí – berme to obě strany jako fakt. Pokud nečekaně musíte návštěvu přesunout, dejte nám to prosím vědět aspoň formou SMS CO NEJDŘÍVE!!!

Jsme rádi, že jsme se potkali a těší nás opakované návštěvy. Věříme ale, že chápete, že každý interval návštěvy nás stojí náklady na terapeuta, nájem i byliny. Nechceme (a zatím jsme nezavedli) storno poplatky, běžné i u masérů. Věříme v ohleduplnost, zdvořilost a vzájemné pochopení.

Díky a nebojte se zavolat 773238008!

Další přednáška Sami Reid Cooney

EUROCENTER TCM – Centrum sdílené péče pořádá další přednášku kanadské terapeutky Sami Reid Cooney (více v předchozích článcích a na FB). Symbolicky pojmenovaný Dům RADOST může přinést radost i vám. Najdete možná cestu z problémů, které mohou znepříjemňovat život i jen v detailu nebo pocit. A taky mohou nastavit cíl, který onu symbolickou radost změní ve skutečný stav. Objednejte se na 773238008 nebo recepce@tcm21.cz! (Nám. Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3).

Sami Reid Cooney: Zítra v Městské knihovně!

Naše nová terapeutka Sami Reid Cooney bude hostem populárního pořadu Ing. Jiřího Černáka, lektora FENG REN SHUI. V pondělí 16. 1. 2023 v 19.00 v Malém sále Městské knihovny v Praze! Jejich 15 minut si nenechte ujít! A připojujeme pozvánku do CSP – EUROCENTER TCM Praha, Nám. W. Churchilla 1800/2, Praha 3. Konzultace, doplnění diagnózy, podpora péče standardní medicínou. Objednejte se na 773238008 nebo napište na mail recepce@tcm21.cz!

Doktor Viktor pomáhá!

Dr. Viktor Kryštůfek vystudoval akupunkturu v USA (Pacific College v San Diegu), má vlastní praxi na Páté Avenue (Manhattan) a teď i čas na vás. Jen pár dnů! Zase se vrátí, ale ještě stihnete první setkání. Stojí za to! Objednejte se na 773238008 nebo recepce@tcm21.cz a pak se jenom těšte! Pomáháme léčit.

Spokojená pacientka – budete se taky usmívat. Klid, profesionalita, empatie v Centru sdílené péče.